Suchohrdly

Oficiální stránky obce

wIMG 5926Rok s rokem se sešel a je tady zase 30. duben a Pálení čarodějnic, které letos vzhledem k probíhající stavbě kruhového objezdu u nás v obci, proběhlo u fotbalového hřiště.

Myslím si, že není potřeba psát jak byla akce zdařilá, to musí posoudit ti, kteří se jí zúčastnili. Jsem si ale jistá, že jsme se všichni příjemně pobavili. Děti si mohly zaskákat v pytli, proletět se na koštěti, zaházet si do pavučiny, poskládat si čarodějnici nebo rozpoznat rostlinky naší bylinkářské čarodějnice. Jejich šikovnost byla samozřejmě odměněna čarodějnickou dobrůtkou. Děti si poté mohly opéct tradičně špekáček, občerstvit se limonádou a čekat na zapálení vatry, které proběhlo netradičně a to s pomocí zápalné šnůry. Na závěr této akce byla připravena fantastická Ohnivá Show Novus Origo.

Je mou povinností poděkovat všem kteří se na přípravách podíleli a to: paní vychovatelce Vítámvásové ze ZŠ Suchohrdly a Monice Bulínové za pomoc při organizaci, Tomáši Bulínovi alias Dýkej, Janě Rapp a jejímu manželovi za věnování vatry s čarodějnicí a přípravu prasete, hasičům Suchohrdly, TJ Suchohrdly a všem dalším kteří pomohli. Děkujeme sponzorům obce Suchohrdly: generální partner Znora spol. s r.o. za jejich věcný dar loutkové čarodějnice pro 5 malých šťastlivců, partnerům POMONA Těšetice a.s., ESYST.

Kulturní akce v naši obci lidi sbližuje, lidé se společensky baví a děti mají samozřejmě radost z těchto chvil. Proto bych Vás chtěla pozvat na další akci kterou plánujeme 2.6 Den dětí opět u fotbalového hřiště tentokrát ve stylu indiánském. Budeme se opět těšit na vaši návštěvu.

Bc. Pavlína Nováková

fotografie zde