Suchohrdly

Oficiální stránky obce

webmail.wedosHistorického úspěchu dosáhli mladší žáci TJ Suchohrdly A, když se v odehrané sezoně 2017-2018  umístili na 1.místě okresního přeboru v kategorii mladších žáků okresu Znojmo. Ve finálové skupině o přeborníka okresu Znojmo (do této skupiny postoupily vždy dva nejlepší celky ze tří skupin po podzimní části okresní soutěže) se tak chlapci utkali na jaře dvoukolově s celky 1.SC Znojmo, Dobšice, Jevišovice/Mikulovice, Hrádek a Hrušovany nad Jevišovkou. Chlapci tuto finálovou skupinu sice začali nešťastnou prohrou doma s  Hrádkem 1:2, poté již celou skupinou prošli bez porážky (pouze dvě remízy s Hrádkem a 1.SC Znojmo). V posledním kole se tak nakonec utkali v přímém souboji o 1.místo přeborníka okresu s týmem 1.SC Znojmo, přičemž našim chlapcům stačila k 1.místu remíza. Ve vypjatém zápase za přítomnosti mnoha rodičů a suchohrdelského fanclubu nakonec chlapci dokázali remizovat 1:1 a získali tak historický titul přeborníka okresu v kategorii mladších žáků.

Na výše uvedeném úspěchu se podíleli tito hráči: kapitán David Žižka , Tomáš Olej, Tomáš Toufar, Ondřej Teleki, Březina Marek, Březina Vít, Šimon Malina, Martin Fila, Josef Skoupý, Novák David, Adam Krčál, Thanh Vinh Nguyen Thattrenéři Jiří Žižka a Pavel Mrňa.

Nutno podotknout, že základ tohoto týmu byl ve finále přípravek v roce 2015, a v roce 2016 skončili na vynikajícím 3.místě okresního přeboru.

Jednotlivé výsledky našich chlapců ve skupině:

-          Hrádek ( 1:2 a 0:0)

-          Hrušovany/Jev. ( 4:1 a 10:2)

-          Dobšice ( 6:0 a 3:1)

-          Jevišovice/Mikulovice (4:1 a 1:0)

-          1.SC Znojmo ( 3:2 a 1:1)

 

Celková tabulka:

  1. Suchohrdly                        23 bodů
  2. 1.SC Znojmo                                     23 bodů
  3. Hrádek                                 19 bodů
  4. Dobšice                                               12 bodů
  5. Jevišovice/Mikulovice   7 bodů
  6. Hrušovany/Jev.                3 body

Poděkování za tento mimořádný úspěch mladších žáků patří i ostatním trenérům mládeže Jaroslavu Duckému a Petru Štanclovi.

Za TJ Suchohrdly Ing.Jiří Žižka