Suchohrdly

Oficiální stránky obce

 

wIMG 8730Jako každý rok tak i letos se u nás v obci konalo posvícení.  Druhou sobotu v srpnu jste mohli v naší obci vidět děvčata v červených nebo modrých šatech a chlapce v bílých košilích jak prochází celou vesnicí a zvou na posvícení. Letos jsme měli párů 8 a doprovázel je po vesnici koňský povoz a hudba. V poledne se všichni občerstvili u pana starosty, který si pro ně nachystal oběd a pohoštění.

Večer byla připravena zábava na zahradě Kulturního domu.  K dobré náladě nám hrála kapela VICOMT. Všichni návštěvníci si tak mohli zatančit a pobavit, a že jich nebylo málo. Večerní zábavy se zúčastnilo okolo 300 návštěvníků a pokračovala až do brzkých ranních hodin. Roztančeným návštěvníkům byly k dispozici 2 bary, pečené prasátko a spousta jiných dobrot.  Jako tradičně si naši chlapci připravili půlnoční překvapení, jehož režie se zhostil na jedničku opět Michal Adamov.

V neděli začalo posvícení mší svatou u zvoničky, kterou kázal otec Marian z Louky. Zavádějící měli připravený oběd u stárka, kterým byl letos Petr Pospíšil. Poté se všichni zavádějící přesunuli na zahradu Kulturního domu, kde pod nazdobenou májou zatančili a pak už se jen všichni bavili.

Mnozí ale netuší kolik práce zavádějící a všichni, kdo se na celém posvícení podílejí musí udělat. V pátek se připravuje mája. Chlapci ji ohoblují, děvčata nazdobí a poté umístí na své místo. Také zdobí a rozvezou májky po vesnici.  Dále si několik týdnů připravují pro vás taneční a noční představení. Další věcí je také úklid po sobotní a nedělní zábavě. Někteří návštěvníci jsou v tomto ohledu nezodpovědní a neumí si po sobě ani uklidit kelímek. Poté musí dobrovolníci nastoupit a vše uklidit. Takže nejen všem zavádějícím, TJ Suchohrdly,  ale všem dobrovolníkům, kteří se na akci jakkoliv podíleli patří veliké díky.

Fotografie zde