IMG 9626 Na první  adventní neděli jsme se společně  sešli u obecního sklepa na slavnostním rozsvícení vánočního stromu. Po proslovu pana starosty a otce Mariana z Louky, kteří zahájili Suchohrdelský advent zapálením první svíce na adventním věnci, jsme se již mohli těšit na vystoupení místní Mateřské školy. Paní učitelky s dětmi nacvičily čertovské písně a básně a následoval hudební program          Základní školy Suchohrdly. Poté jsme rozsvítili vánoční stromeček a spustili tak  vánoční atmosféru. Jako každý rok byl připraven vánoční jarmark, kde jste si mohli zakoupit třeba vánoční dáreček v podobě keramického hrníčku, dřevěného andílka nebo třeba vánoční svícen. Na zahřátí bylo k dispozici svařené víno, pro děti byl připraven čaj a dětský punč- zdarma. Děti si mohly pochutnat na perníčku, které pro ně napekly členky Českého svazu žen a všichni jsme si mohli užívat 1. adventní neděli.

Velké díky patří našim hasičům za usazení vánočního stromu, rodině Komínkové za darování vánočního stromu, P. Kuchařové za výrobu adventního věnce, ZŠ Suchohrdly a MŠ Suchohrdly za jejich program a vánoční jarmark, členkám ČSŽ, a všem kteří se podíleli na přípravách Suchohrdelského adventu zejména Davidu Kuchařovi a Petru Schneiderovi.

foto zde