Nekategorizováno

Obecní úřad Suchohrdly oznamuje, že v týdnu od 13.8.2018 – 17.8.2018 bude úřadovat pouze do 14,30 hod.

Ve středu 15.8 od 17.00h se bude konat na fotbalovém hřišti trénink starších přípravěk. Všechny děti, které chtějí hrát fotbal jsou s rodiči srdečně zváni.

V těchto dnech jsme přijali několik oznámení o krádežích v rodinných domech na vesnicích v našem regionu. Všechny probíhají podle stejného scénáře. Do obce přijede plně obsazené osobní vozidlo. Skupinka troufalých zlodějů pak zkouší brát za kliky domů a drze vchází dovnitř. Jestliže jsou přistiženi domácími, pohotově se vymlouvají. Pokud mají alespoň chvíli k hledání, většinou se jim podaří zkušeně najít peníze nebo šperky. Se svým úlovkem míří k autu, kde na ně čeká řidič, a ze vsi mizí. Varujeme tímto občany a nabádáme je k větší obezřetnosti. Nenechávejte klíče od domů ukryté pod rohožkami, na parapetech nebo v květináčích. Tyto úkryty většinou skupinka zkušených zlodějů rychle odhalí. Pokud jste doma, vchodové dveře i vstupní vrata do dvorů a průjezdů zamykejte. Zároveň občany žádáme o spolupráci. Jestliže se ve vaší obci objeví podezřelé vozidlo nebo vás tyto osoby dokonce navštíví, ihned volejte linku 158. Okamžitě na místo vyšleme nejbližší volnou hlídku a ta vše prověří. Poznačte si registrační značku vozu a snažte si zapamatovati podobu a zajímavosti k popisu osob.

Upozorňujme občany, že od středy 1.8.2018 dojde k úplnému otevření kruhové křižovatky, kde ale budou probíhat ještě dokončovací práce, proto žádáme řidiče o dodržování bezpečnosti. Zároveň budou autobusové zastávky zpět na původních místech a bude obnoven provoz MHD.

Vážení občané, upozorňujeme vás na falešné podomní prodejce energií, kteří se mohou objevit v naší obci. V žádném případě nepodepisujte smlouvy a nepouštějte je do svých domovů. V případě jakéhokoliv podezření kontaktujte Policii ČR.