Nekategorizováno

Mezinárodní den seniorů se vždy slaví 1. října v kulturním domě. Obec Suchohrdly se letos rozhodla uspořádat tento den netradičně a to už 9.9.2017 s opékáním prasete,  hudbou a příjemným posezením za Kulturním domem.  Na toto příjemné setkání se všichni už těšili, protože je to vlastně setkání přátel starší generace, která se však chce ještě příjemně pobavit i zatancovat. Toto přání jim bylo splněno. Počasí bylo jako stvořené pro tento den. Pan starosta na úvod přivítal přes 80 seniorů a popřál jim mnoho zdraví do dalších let.  K tanci a poslechu zahrála skupina TATA BAND, k pohoštění byla připravena káva a zákusky, víno a pivo. Někteří ochutnali i burčák. V pozdější odpolední hodině se servírovalo grilované masíčko.

Celé odpoledne i večerem vládla příjemná nálada, senioři opět potvrdili, že se umí skvěle pobavit a pohyb při tanci jim není ještě zdaleka cizí.

den senior 11 20170914 1991435356

Velké díky patří Pavlu Štanclovi a jeho rodině za pomoc při pohoštění, Lukáši Horkému za výborné masíčko.

Fotografie zde

Jako každý rok i letos jsme se rozloučili s létem na akci AHOJ prázdniny/ AHOJ léto, kterou uspořádala obec Suchohrdly a kvůli špatnému počasí se konala v náhradním termínu v sobotu 9.9.2017 na kurtech u Obecního úřadu.  Hned na začátku měl přichystané vystoupení kejklíř Čabala, který svým představením zaujal nejen děti ale i dospělé. Dále byly připraveny různé atrakce a soutěže. Děti si tak mohly vyzkoušet vyrábění odznáčků a zahrát si florbal, zastřílet si z luku, zahrát si košíkovou, podrobit se požárnímu výcviku, k dispozici byl také skákací hrad.  Po splnění všech úkolů si děti za odměnu vybraly dárečky, které sponzorovala firma IT Consulting CZ s.r.o.  a Saint-Gobain Adfors.

Na své si přišli i milovníci aut přehlídkou 3 vozů z Intermobilu Znojmo, autorizovaný prodejce vozu Volkswagen.

Občerstvení návštěvníkům připravil Pavel Štancl. Hudbu zajistil Tomáš Bulín.

ahoj prazdniny 13 20170914 1391454443

Děkujeme organizátorům, jimiž byli firma JIKI, Středisko volného času Znojmo, Sbor dobrovolných hasičů Suchohrdly, kteří se podíleli na programu pro děti a všem dobrovolníkům bez kterých by se tato akce neobešla. I přesto že se tato akce konala v náhradním termínu účast byla hojná. Budeme doufat, že příště nám počasí vyjde hned napoprvé.

Fotografie zde

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/joomgallery/originals/posviceni_2017_86/posviceni_2017_1_20170829_1584079300.jpg'

posviceni 2017 1 20170829 1584079300

Ve dnech 25. až 27. srpna se u nás v obci konalo tradiční Suchohrdelské posvícení.

V pátek zavádějící chlapci a dobrovolníci očistili, nazdobili a postavili máje, letos byly dvě.  Jedna na tradičním místě za Kulturním domem, druhá letos nově u obecního sklepa. Večer se konala zábava za kulturním domem, k poslechu a k tanci hrála skupina Víkend.

V sobotu za doprovodu koňského povozu a hudby chodili po vesnici zavádějící a od domu k domu zvali občany na sobotní večerní zábavu. Za velmi teplého počasí obejít celou vesnici, nebyl lehký úkol. V poledne si aspoň na chvíli spočli u společného oběda u pana starosty, který je pohostil řízkem, bramborovým salátem, kávou a koláčky.

Večer na zábavě, opět za Kulturním domem, si mohli všichni zatančit a poslechnout kapelu Vicomt. V Pozdějších hodinách chlapci jako každý rok měli připravené půlnoční překvapení, které dramaturgicky zpracoval Michal Adamov. Účast byla velice hojná a zábava pokračovala až do ranních hodin.

V neděli začalo posvícení u kapličky mší svatou, kterou kázal otec Marian z Louky.

Všichni zavádějící byli pozvání k nedělnímu obědu u stárka, kterým byl letos Jaroslav Willmann.

Od 15.00 hod. začalo hrát duo Vasrband u obecního sklepa. Doprovodným programem byla ochutnávka vín, hlavním iniciátorem této ochutnávky byl Richard Vágner. Ochutnávalo se celkem 32 suchohrdelských vín, a 11 z okolních vinic. V neděli si přišly na své i děti, mohly vyzkoušet jízdu na koňském povozu, na kolotoči, zaskákat na hradě nebo tatínci mohli vystřelit růže pro maminky. V neděli nám sice počasí nepřálo, ale i tak si to návštěvníci jistě užili.

Velké díky patří všem zavádějícím a všem co se na přípravách   suchohrdelském posvícení podíleli, protože vše nachystat a zorganizovat dá velkou práci. Všem moc děkujeme a budeme se těšit zase na příští rok.

Kulturní referentka OÚ Suchohrdly

fotografie zde