Nekategorizováno

Přípravná utkání TJ Suchohrdly  muži

Neděle  23.7.2017  Suchohrdly - Olbramovice     17:30 hod hřiště Suchohrdly

Sobota  29.7.2017   Suchohrdly - Sokol Dolní Žandov (okres Cheb)  17:00 hod hřiště Suchohrdly

Neděle 6.8.2017 Suchohrdly - Sokol Dyje    17:00 hod hřiště Suchohrdly

bronzova nedle 185 20161205 1878661733V neděli 4. prosince jsme zapálili již druhou adventní svíčku.

Po 16. hodině u obecního sklepa zapálil další svíci na adventním věnci pan místostarosta Jan Kutner. Oslava druhé adventní neděle se však letos v naší obci nesla ve zcela jiném duchu než obvykle. Obecní sklep se proměnil v opravdové peklo, na jehož inspekci přijel sám velký Lucifer. A jak to tak už při kontrolách bývá, nebylo v pokojném suchohrdelském peklíčku zrovna vše v pořádku. A tak Lucifer čertům trochu vyprášil kožíšek. Maštění karet, ledabylé lenošení a povalování, popíjení pekelných lektvarů a ohřívání pekelných klobásek v kotlíku vystřídaly příkazy na dopadení, předvedení
a potrestání zbloudilých a zlobivých lidských duší. Lidských dušiček bylo k mání hned několik desítek. Některé zlobivé dětičky se nepodařilo zachránit ani Mikulášovi, který přišel s anděli zabránit čertovskému řádění. A tak přišlo na řadu převažování přítomných dušiček na pekelné váze. Většina dětí si při vážení s úlevou oddychla, když se ručička zastavila v andělské části. Někdy ukáply i slzičky, které čerty nakonec obměkčily a přesvědčily o tom, že toho zlobení nebylo zase tak moc a že se děti určitě polepší. Každá dětská dušička pak obdržela nadílku a mohla se vyfotit s Mikulášem, andělíčky
a ti odvážní i s čertisky. Pekelnou návštěvu pak ukončil nádherný ohňostroj nad prostorem obecního sklípku, vlastně suchohrdelského pekla.

Za tuto nevšední podívanou musíme poděkovat především Františku Kuchařovi, který svůj prvotní nápad dovedl až do zdárného konce. Myšlenka na čertovské peklo v obecním sklepě přitom vznikla v hlavě Františka již před rokem. Od nápadu po uskutečnění je však dlouhá cesta. Proto je nutné ocenit, že se podařilo dát dohromady celou partu dalších nadšenců, kteří dovedli pro potěchu našich dětských i dospělých občanů připravit takovéto překvapení. Odměnou pro účinkující a všechny ty, kteří se na přípravě této akce podíleli, byla velká účast občanů a jejich kladné odezvy. Na druhou stranu velká účast v omezeném prostoru obecního sklepa způsobila, že ne všichni přítomní občané měli možnost pořádně zhlédnout pekelnou scénu a odcházeli trochu zklamaní. Za tuto nedokonalost se omlouváme, ale pro příští ročník už padly další nápady, jak lépe vyřešit i tento problém. Budeme se těšit.

fotografie zde

Mikuláš v MŠ - fotografie zde                             Mikuláš v ZŠ - fotografie zde

ms 70 20161205 2087808760     zs 119 20161205 1346664869

Mikulášské vedení obce - fotografie zde

ou 3 20161205 1028881145

V naší obci právě vrcholí přípravy pro spuštění projektu Obec Občanům. Přihlásit se můžete již od 1. 10. 2016. O možnosti zapojení do projektu budete včas informováni prostřednictvím informačního letáku ve Vaší schránce a na www.suchohrdly.obecobcanum.cz.

Závěrečnou zprávu z energetické soutěže s cenami platnými pro Vaše občany v kampani OO naleznete zde. Můžete si kdykoliv snadno sami porovnat své stávající ceny a výhodnost nabidky oproti svým stávajícím dodavatelům.

motorelax 64 20161003 1023846791

Jak jste možna nekteři z vás zaregistrovali, uskutečnila se letos, zatím první akce místních fandů dvoukolových motorových prostředků. 28. září, krátce po poledni jsme vyrazili na okružní jízdu. Určili jsme si dvě trasy. Delší, pro majitele víceobsahových motorů, a tu o něco kratši pro ty stejně nadšené, ale s menší kubatůrou. Trasu jsme si naplánovali tak, abychom si mohli společně posedět při malé přestávce a pak společně vyrazit k domovu. I díky počasí se vyjížďka vydařila a snad se podaří zavést novou tradici a vyrazit tak každý rok. Tentokrát nás vyrazilo 16, věřím, že příště nás bude víc. A nemohu nesmeknout pomyslný klobouk před majitelem stroje s obsahem pouhých 50 ccm, který se statečně držel a on i jeho stroj zvládli na jedničku. S poděkováním všem zúčastněným F. Kuchař.

Fotografie zde