Nekategorizováno

otevřeníPoslední prázdninový pátek ve dvě hodiny odpoledne proběhlo slavnostní otevření nové tělocvičny ZŠ Suchohrdly a při této příležitosti byla nová budova široké veřejnosti zpřístupněna.

Zahájení se ujal starosta obce Suchohrdly Pavel Teleki „Věřím, že nová tělocvična bude sloužit nejen žákům základní školy, ale uplatnění tu najdou i ostatní sportovní nadšenci“.

Poté pan starosta se zástupcem školy Mgr. Renatou Chalabalovou slavnostně přestřihli pásku. Přístavba nové tělocvičny byla zahájena v létě 2018 a letos v srpnu úspěšně dokončena. Stavba vyšla téměř na 17 mil. a veškeré náklady byly hrazeny z vlastních zdrojů obce bez dotačních titulů.

V budově se nachází jeden sál s bezbariérovým přístupem a kapacitou cca 65 míst. Dále jsou k dispozici šatny, toalety a sprchy pro muže a ženy. Tělocvična je vybavena pro sporty typu nohejbal, volejbal, badminton, basketball, různá pohybová cvičení – jóga, zumba, gymnastika... Prostory je možné zapůjčit dle ceníku. Více informací naleznete na webových stránkách školy www.zssuchohrdly.cz

foto

„Policie České republiky informuje a upozorňuje občany, že v pátek (23. srpna) a v sobotu (24. srpna) přijali tři oznámení o porušování domovní svobody na Znojemsku. Došlo k tomu v obcích Horní Dubňany, Rešice a Morašice.

Všechny případy jsou stejné. Do obce přijelo během dne plně obsazené osobní vozidlo. Skupinka troufalých zlodějů zkoušela brát za kliky domů a drze vstupovala dovnitř. Majitelé je přistihli dokonce až v ložnicích, ale ti se pohotově vymlouvali. Naštěstí se jim tentokrát nepodařilo nic odcizit. Není však vyloučeno, že ve svých protiprávních aktivitách budou pokračovat.

Policie proto varuje občany a nabádá k větší obezřetnosti. I když jste doma, vchodové dveře a vstupní vrata do dvorů a průjezdů zamykejte.

Zároveň policie žádá o spolupráci. Jestliže se v naší obci objeví podezřelé vozidlo nebo vás tyto osoby dokonce navštíví, ihned volejte linku 158. Policie okamžitě vyšle nejbližší volnou hlídku a ta vše prověří. Poznačte si registrační značku vozu a snažte si zapamatovat i podobu a zajímavosti k popisu osob. Žádná policie na světě se neobejde bez spolupráce všímavých a ochotných osob, kterým není protiprávní jednání jiných spoluobčanů lhostejné.“

Obec Suchohrdly hledá kronikáře, který bude vést kroniku obce. Tuto funkci musí zastávat dobrý češtinář s výborným slohem a krasopisem, protože kronika se píše ručně. Další samozřejmostí je zájem o dění v obci a v blízkém okolí. Zájemci se mohou hlásit na tel.č. 775 886 861