Suchohrdly

Oficiální stránky obce

 

IMG 0462V sobotu 13. dubna se zhruba 40 dobrovolníků sešlo na fotbalovém hřišti na akci Ukliďme Suchohrdly. Akce se konala v rámci projektu Ukli´dme svět, ukliďme Česko. Tento  Projekt  je zaměřený nejen na úklid, ale snaží se šířit osvětu zodpovědného vztahu k přírodě především  pro děti a mládež. Je to dobrovolnická činnost pro ty, kterým není lhostejné, v jakém prostředí žijí.

Všichni kteří mohli a  chtěli pomoci přišli v sobotu  v 9.00h ráno na fotbalové hřiště. Všem byly rozdány pytle. Ti kteří neměli rukavice, dostali rukavice a byly přiděleny trasy úklidu. Pokyny byly sděleny, materiál rozdán, takže „hurá“ společně na úklid.

Dobrovolníci se rozešli směrem na hájek, kolem rybníka, na vyhlídku a k údolíčku.  Místní myslivci se uchopili úklidu v okolí větrolamu a lesa. Všichni, nejen dospělí, ale i děti byly v úklidu velice aktivní.  Naplnil se jeden velký kontejner a několik multikár s nejrůznějším odpadem (např. plast, sklené láhve, pneumatiky, lůžkoviny, železo, kompletní vnitřní výbava vozidla, stavební materiál…

Obec Suchohrdly připravila na závěr akce malé občerstvení. Společně jsme všichni opekli špekáček, dali si limču, dospělí zahnali žízeň pivem. Všichni odcházeli s dobrým pocitem, že jsme udělali naši obec čistší a krásnější😊. Tímto děkuji moc všem účastníkům za jejich pomoc při úklidu.

Přála bych si aby nám tento pořádek, který jsme společně a úspěšně vykonali vydržel co nejdéle.  Udělejte něco pro naši přírodu, nevytvářejte černé skládky a neznečišťujte ji prosím!!!  To, co si při procházce do lesa přinesete tak si zase odneste!

A že nevíte, co s odpadem máte dělat? Nejlepší by bylo odpad nevytvářet vůbec, ale tohle už je jiné téma. Obec Suchohrdly každoročně na jaře a na podzim pořádá pravidelně  úklid. Na tradičních místech jsou přistaveny velkoobjemové kontejnery do kterých můžete odkládat nepotřebné věci, objemný odpad, nebezpečný odpad a železný šrot. Dále jsou u Jednoty Coop a u obchodu  p. Dočekalové umístěny kontejnery na tříděný odpad. Na hasičárnu je možné vyvážet elektrospotřebiče.  Stále poskytujeme zdarma nádoby na papír, plast a nově na bioodpad.

Vidíte sami, že těch možností kam ukládat odpad je několik. Proto nebuďte lhostejní a neohleduplní. Chceme přece žít na místě, kde nám bude hezky a dobře, bez odpadků a nepořádku. 

foto zde