Suchohrdly

Oficiální stránky obce

Různé

Upozorňujeme občany na uzavírku silnice II/413 mezi městem Znojmo a obcí Suchohrdly.

1.etapa - 18.11.2019 - 25.11.2019 ulice Znojemská - od křižovatky ulic Dlouhá, Školní, Znojemská po železniční přejezd - viz. dokumentace :

II 413 Suchohrdly oprava povrchu vozovky pages to jpg 0001

 

2.etapa - 26.11.2019 - 30.11.2019 část před železničním přejezdem - viz. dokumentace :

II 413 Suchohrdly oprava povrchu vozovky pages to jpg 0002

V úterý 12. listopadu proběhne v naší obci čipování psů. Čipování bude provádět veterinární lékař Lubomír Borkovec od 16.00h.-17.00h. naproti Jednotě COOP. Cena čipování je 500Kč, s registrací 700Kč.

 

IMG 0462V sobotu 13. dubna se zhruba 40 dobrovolníků sešlo na fotbalovém hřišti na akci Ukliďme Suchohrdly. Akce se konala v rámci projektu Ukli´dme svět, ukliďme Česko. Tento  Projekt  je zaměřený nejen na úklid, ale snaží se šířit osvětu zodpovědného vztahu k přírodě především  pro děti a mládež. Je to dobrovolnická činnost pro ty, kterým není lhostejné, v jakém prostředí žijí.

Všichni kteří mohli a  chtěli pomoci přišli v sobotu  v 9.00h ráno na fotbalové hřiště. Všem byly rozdány pytle. Ti kteří neměli rukavice, dostali rukavice a byly přiděleny trasy úklidu. Pokyny byly sděleny, materiál rozdán, takže „hurá“ společně na úklid.

Dobrovolníci se rozešli směrem na hájek, kolem rybníka, na vyhlídku a k údolíčku.  Místní myslivci se uchopili úklidu v okolí větrolamu a lesa. Všichni, nejen dospělí, ale i děti byly v úklidu velice aktivní.  Naplnil se jeden velký kontejner a několik multikár s nejrůznějším odpadem (např. plast, sklené láhve, pneumatiky, lůžkoviny, železo, kompletní vnitřní výbava vozidla, stavební materiál…

Obec Suchohrdly připravila na závěr akce malé občerstvení. Společně jsme všichni opekli špekáček, dali si limču, dospělí zahnali žízeň pivem. Všichni odcházeli s dobrým pocitem, že jsme udělali naši obec čistší a krásnější😊. Tímto děkuji moc všem účastníkům za jejich pomoc při úklidu.

Přála bych si aby nám tento pořádek, který jsme společně a úspěšně vykonali vydržel co nejdéle.  Udělejte něco pro naši přírodu, nevytvářejte černé skládky a neznečišťujte ji prosím!!!  To, co si při procházce do lesa přinesete tak si zase odneste!

A že nevíte, co s odpadem máte dělat? Nejlepší by bylo odpad nevytvářet vůbec, ale tohle už je jiné téma. Obec Suchohrdly každoročně na jaře a na podzim pořádá pravidelně  úklid. Na tradičních místech jsou přistaveny velkoobjemové kontejnery do kterých můžete odkládat nepotřebné věci, objemný odpad, nebezpečný odpad a železný šrot. Dále jsou u Jednoty Coop a u obchodu  p. Dočekalové umístěny kontejnery na tříděný odpad. Na hasičárnu je možné vyvážet elektrospotřebiče.  Stále poskytujeme zdarma nádoby na papír, plast a nově na bioodpad.

Vidíte sami, že těch možností kam ukládat odpad je několik. Proto nebuďte lhostejní a neohleduplní. Chceme přece žít na místě, kde nám bude hezky a dobře, bez odpadků a nepořádku. 

foto zde

Upozorňujeme občany, že v pátek 4.5.2018 se začíná frézovat vozovka ul. Brněnská do hloubky 30cm (od hřiště k okružní křižovatce) a nebude možné použít vjezdy k rodinným domům.

Žádáme občany, aby svá vozidla parkovali mimo ulici Brněnská.