Suchohrdly

Oficiální stránky obce

 Do fotbalového klubu 1.SC Znojmo odešli v červenci letošního roku na smluvní přestup další hráči ze starších žáků odchovaní v našem klubu TJ Suchohrdly, konkrétně do kategorie U15 - David Žižka a Ondřej Teleki, do kategorie U14 - Šimon Malina. TJ Suchohrdly již tak má v klubu 1.SC Znojmo celkem 6 hráčů v mládežnických kategorií, kromě výše uvedených hráčů to jsou  Petr Štancl a Kryštof Jonáš v kategorii U16 a Šimon Plicka v kategorii U13. Chlapci tak v současné době hrají za 1.SC Znojmo moravskoslezskou divizi. Za tyto úspěchy našich chlapců patří rovněž poděkování všem trenérům mládeže TJ Suchohrdly.

Za TJ Suchohrdly Ing. Jiří Žižka

2019 08 22 1.SC Zojmo foto kluků

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

David Žižka, Šimon Malina, Ondřej Teleki již v dresech 1.SC Znojmo

2019 08 30 Soustředění maléVzhledem k nečekaným okolnostem, které měly vliv na snížení počtu současných hráčů starších žáků TJ Suchohrdly (tři hráči odešli do 1.SC Znojmo, dva hráči se rozhodli věnovat již pouze volejbalu), došlo po rychlé a vzájemné dohodě vedení klubů TJ Suchohrdly a TJ Sokol Dobšice ke spojení těchto klubů v kategorii starších žáků pro sezónu 2019/2020 pod názvem klubu Dobšice-Suchohrdly.

S ohledem na to, že v kategorii mladších žáků zůstali v našem oddíle TJ Suchohrdly pouze tři hráči, rovněž se kluby dohodli na hostování těchto hráčů pro nadcházející sezonu v oddíle TJ Sokol Dobšice.

soustředění 3Na základě těchto okolností se také poprvé konalo týdenní soustředění starších a mladších žáků formou příměstského tábora na hřišti v Dobšicích. Soustředění, kterého se zúčastnilo 24 chlapců ve věku 10 – 14 let, proběhlo ve dnech 12.- 16.srpna 2019. Kromě plnění různých tréninkových disciplín také chlapci navštívili jednou znojemské koupaliště a jednou koupaliště v Únanově, jehož návštěva proběhla formou cyklovýletu. Hlavním smyslem soustředění bylo také, aby se chlapci vzájemně poznali a vytvořili tak dobrou partu pro nadcházející sezónu, což se také podařilo.

Za TJ Suchohrdly Ing. Jiří Žižka

V sobotu 22.6.2019 se na hřišti v Hrádku konal turnaj starších žáků za účasti mužstev Dobšic, Hevlína, Hrádku A, Hrádku B a Suchohrdel. Turnaj se tak hrál systémem každý s každým 1x25 minut na polovinu hřiště v počtu hráčů 7+1.2019 06 22 Turnaj Hrádek malé

Naši chlapci turnaj zaslouženě vyhráli, když ani v jednom zápase nenašli přemožitele a ukončili tak velmi dobrou sezonu 2018-2019. Navíc náš hráč Adam Lorenc byl vyhlášen nejlepším střelcem turnaje.

Výsledky našeho týmu:

Hevlín  – TJ Suchohrdly                       0 : 3       (Lorenc 2x, Rozsypal)

Dobšice  – TJ Suchohrdly                     1 : 6       (Lorenc 2x, Skoupý 2x, Žižka, Březina Vít)

Hrádek B  –  TJ Suchohrdly                  0 : 1       (Rozsypal)

Hrádek A  –  TJ Suchohrdly                  0 : 1       (Žižka)

Na turnaji náš oddíl reprezentovali :

Krčál Adam – Žižka David, Teleki Ondřej, Březina Marek, Březina Vít, Rozsypal Matěj, Lorenc Adam, Doležal Lukáš, Thanh Vinh Nguyen That, Novotný Luboš, Hevera Tomáš, Skoupý Josef

Za předvedené výkony chlapcům děkujeme.

Trenéři: Žižka Jiří, Štancl Petr


2

V neděli 3.2.2019 se konal ve Znojmě halový turnaj mladších žáků pořádaný okresním fotbalovým svazem Znojmo za účasti mužstev Tasovic, Dobšic, 1.SC Znojmo, Mramotic, Olbramovic, Šanova, FK Znojmo-dívky a Suchohrdel.

Turnaj se tak hrál ve dvou skupinách systémem každý s každým 1x14 minut.

Naši chlapci byli vylosováni do skupiny s týmy Tasovic (vítěz celého turnaje), FK Znojmo-dívky a Mramotic.

Chlapci hned v prvním zápase ve skupině remizovali s mladšími žáky z Mramotic 2:2 (branky Skoupý, Fila). Ve druhém zápase s žáky z Tasovic ( pozdějším vítězem celého turnaje) prohráli 2:5 (branky Novák, Hevera T.) a v posledním zápase ve skupině již suverénně porazili tým FK Znojmo-dívky 4:0 (branky Hevera T. 2x, Skoupý, Novotný). Tímto zápasem si tak potvrdili druhé místo ve skupině a v boji o 3 místo se utkali s týmem Dobšic, se kterými nakonec prohráli 1:3 (branka Novák).

Pozn.:

O 1.místo Tasovice – 1.SC Znojmo  1:1 (3:2 na pokutové kopy)

Na turnaji náš oddíl reprezentovali :

Gašparová Karolína – Fila Martin, Albrecht Tomáš, Skoupý Josef, Pražan Tadeáš, Novák David, Hevera Tomáš, Novotný Luboš

Trenéři: Dúcký, Albrecht

Za TJ Suchohrdly  Ing.Jiří Žižka

2019 01 05 Turnaj Dolní CerekevRok 2019 zahájili starší žáci TJ Suchohrdly (roč.2005 a mladší) opět sympatickým výkonem na halovém turnaji v Dolní Cerekvi, kde za účasti dalších 6 týmů si vedli velmi dobře a všechny zápasy vyhráli. Nutno podotknout, že naši chlapci byli tentokrát v roli mírného favorita, neboť ostatní týmy na tomto turnaji měly chlapce ročníku 2006 a mladší. Nejdramatičtější a nejhezčí zápas turnaje naši chlapci odehráli s týmem TJ Sokol Brtnice, kdy nejdříve prohrávali 0:2, ale nakonec zápas otočili a vyhráli 4:3.

1.FC Batelov  – TJ Suchohrdly             0 : 1       (Žižka)

TJ Rantířov B  – TJ Suchohrdly            0 : 1       (Rolník)

FC Chotěboř  –  TJ Suchohrdly            0 : 2       (Žižka, Březina Vít)

TJ Sokol Brtnice  –  TJ Suchohrdly      3 : 4       (Žižka, Březina Vít, Rolník, Mikula)

TJ Rantířov A  – TJ Suchohrdly            0 : 2       (Žižka, Rozsypal)

FC Boca Chotěboř  – TJ Suchohrdly    0 : 3       (Žižka, Rozsypal, Rolník)

Tímto výkonem chlapci opět zanechali dobré jméno našeho oddílu v tomto kraji.

Na turnaji náš oddíl reprezentovali :

Krčál Adam – Žižka David, Olej Tomáš, Březina Marek, Březina Vít, Rozsypal Matěj, Malina Šimon, Rolník Adam, Lorenc Adam, Mikula Tomáš, Doležal Lukáš

Za sympatický výkon chlapcům děkujeme.

Trenéři: Žižka, Štancl

IMG 9577

   V sobotu dne 1.12.2018 proběhla na bowlingu ve Znojmě „ukončená“ podzimní části fotbalové sezony mladších a starších žáků TJ Suchohrdly za účasti trenérů Jiřího Žižky, Petra Štancla, Michala Albrechta a starosty obce Pavla Telekiho.

Díky vstřícnosti Ing.Dalibora Šafáře ze Suchohrdel, který nám zajistil sponzoringem hodinový pronájem všech čtyř drah, si tak chlapci mohli zahrát (stejně jako vloni ) turnaj v bowlingu. Před zahájením turnaje však nejdříve proběhlo ústy trenérů zhodnocení podzimní části fotbalové sezony a poděkování chlapcům za velmi dobré výkony. Po tomto zhodnocení se ujal slova i starosta obce Pavel Teleki, který rovněž poděkoval chlapcům za velmi sympatické výkony v podzimní části sezóny.

Dále poděkoval chlapcům, kteří se zúčastnili turnajů za výběr okresního fotbalového svazu Znojmo (David Žižka, Adam Lorenc, Adam Rolník a Šimon Malina), za vzornou reprezentaci oddílu TJ Suchohrdly a naší obce, přičemž jim předal děkovný diplom a poukázku na     nákup kopaček v hodnotě 500,-Kč.    Závěrem předal všem menší          mikulášskou nadílku, popřál mnoho    sportovních úspěchů do dalšího  období a krásné prožití nadcházejících svátků.  Následně proběhl vlastní turnaj v bowlingu, po kterém taky došlo i na vyhodnocení družstev a jednotlivců. Celé odpoledne tak proběhlo ve velmi přátelské atmosféře.

Závěrem bych chtěl ještě jednou poděkovat za vstřícnost a sponzoring Ing.Daliboru Šafářovi.

Více foto zde

V neděli 21.1.2018 se konal ve Znojmě halový turnaj mladších žáků pořádaný okresním fotbalovým svazem Znojmo za účasti mužstev Dobšic, Hrušovan, Práčí, Hevlína, Mramotic, Blížkovic, Hrádku a Suchohrdel.

2018 01 21 Turnaj OFS Znojmo

Turnaj se tak hrál ve dvou skupinách systémem každý s každým 1x14 minut.

Naši chlapci byli, jak se později ukázalo, vylosováni do těžší skupiny s týmy Dobšic, Hrušovan a Práčí, přesto však ve skupině neokusili hořkost porážky.

Chlapci hned v prvním zápase ve skupině remizovali s mladšími žáky z Dobšic 1:1 (branka Koryťák).

Ve druhém zápase s žáky z Hrušovan vyhráli zaslouženě 2:0 (branky Žižka 2x) a v posledním zápase ve skupině již suverénně porazili Práče 4:0 (branky Žižka 2x, Skoupý 2x).

Tímto zápasem si tak potvrdili první místo ve skupině a ve finále se utkali s týmem Hrádku.

V tomto zápase chlapci po nevydařeném začátku nakonec prohráli 3:0 a skončili tak na celkovém druhém místě. Chlapci tak mohou jen litovat dvou rychlých gólů v úvodu zápasu, kdy pak sice hru vyrovnali, ale nakonec při velké snaze o srovnání výsledku dostali těsně před koncem rozhodující třetí gól.

I přesto předvedeným výkonem chlapci nezklamali a svým druhým místem opět zanechali dobré jméno našeho oddílu na tomto turnaji.

Na turnaji náš oddíl reprezentovali :

Krčál Adam – Žižka David, Olej Tomáš, Teleki Ondřej, Malina Šimon, Koryťák Vojtěch, Spoupý Josef, Grois Roman,

Za sympatický výkon chlapcům děkujeme.

Trenéři: Žižka, Mrňa, Štancl

Za TJ Suchohrdly  Ing.Jiří Žižka

2017 10 12 OFS 2005Dne 12.10.2017 se v Rakvicích (okres Břeclav) konal meziokresní turnaj mladších žáků O pohár předsedy JmKFS.

Hráči výběru OFS Znojmo ročník 2005 obsadili na tomto turnaji třetí místo, když nejdříve prohráli s OFS Břeclav 0:1, s OFS Hodonín vyhráli 3:1 a v posledním zápase prohráli s MěFS Brno 1:3. 

Výběr OFS Znojmo z našeho oddílu TJ Suchohrdly reprezentovali hráči David Žižka (brankář), Marek Březina a David Novák.

Tito hráči se rovněž zúčastnili dne 3.10.2017 s výběrem OFS Znojmo mezinárodního turnaje výběrů OFS v Žebětíně, kde v deštivém počasí sice prohráli všechny tři zápasy (s MěFS Brno 1:3, s Měfs Bratislava 1:4, a s OFS Trnava 0:1), ale v každém zápase zanechali sympatický výkon.

Děkujeme tímto výše uvedeným hráčům za vzornou reprezentaci našeho oddílu TJ Suchohrdly.  

 

IMG 1804Tak jako v loni, i letos (celkově již počtvrté) uspořádala TJ Suchohrdly pod vedením trenérů mládeže p.Žižky, Mrni a Štancla ( a za pomoci mladých fotbalistů z mužstva chlapů Jiřího Žižky a Jakuba Kroupy), třídenní soustředění našich mladých fotbalových nadějí formou příměstského tábora. Soustředění, kterého se zúčastnilo 16 chlapců a jedné dívky ve věku 10 – 14 let, proběhlo ve dnech 23.- 25.srpna 2017. Tréninková část byla zahájena vždy v 9.00 hod krátkou rozcvičkou, poté již chlapci plnili různé tréninkové disciplíny jak na fyzickou kondici, tak na techniku s míčem. Rovněž tak probíhal speciální trénink brankářů, se kterým nám ochotně pomohl dnes již zkušený brankář z mužstva chlapů Jakub Kroupa. Mezi tréninkovými disciplínami měli chlapci samozřejmě prostor na lehkou svačinku a pitný režim, jenž byl v těchto slunečných dnech hodně důležitý. Od 12 do 14 hodin následovala polední pauza, ve které jsme měli společný oběd v prostorách kabin u hřiště, kam nám byl vždy dovezen oběd ze Znojma od firmy GATO production. Odpoledne (13.30 - 16.30 hod.) již probíhala lehčí tréninková cvičení a samozřejmě fotbal. Vzhledem k velmi pěknému počasí jsme v pátek  soustředění  ukončili  odpoledne (již tradičně)  návštěvou znojemského koupaliště, jež si chlapci dostatečně užili.

Za TJ Suchohrdly Ing.Jiří Žižka 

 

Fotografie zde

Hradek1V sobotu 24.6.2017 se na hřišti v Hrádku konal turnaj mladších žáků za účasti mužstev Tasovic, Troskotovic, Hevlína, Hrádku a Suchohrdel.

Turnaj se tak hrál systémem každý s každým 1x25 minut na polovinu hřiště v počtu hráčů 7+1.

Nutno podotknout, že turnaj se hrál za velkého vedra a velmi dobrou domácí organizací a atmosférou.

Hned v prvním zápase ve skupině nastoupili naši chlapci proti žákům z Tasovic (vítěz okresního přeboru).

Číst dál...