finále SuchohrdlyV sobotu 11. 6. 2016 se na hřišti v Suchohrdlech konal finálový turnaj fotbalových přípravek o přeborníka okresu Znojmo za účasti přípravek Prosiměřic, Moravského Krumlova, Jezeřan a domácích Suchohrdel, jenž se do tohoto finálového turnaje probojovala již potřetí za sebou (v roce 2014, 2015 a letos – pozn. v těchto letech jako jediná). Z letošního turnaje se omluvily přípravky Přímětic a Vranova.

Turnaj se tak hrál systémem každý s každým 2x15 minut.

Naši chlapci hned v prvním zápase nastoupili proti suverénní přípravce Prosiměřic. Tento zápas byl nesmírně bojovný a dramatický, naši chlapci nejdříve vyhrávali 2:0, poté ale dostali 3 góly a prohrávali 2:3, 5 minut před koncem srovnali na 3:3 a v posledních minutách si vytvořili další dvě šance, které ovšem zůstaly neproměněny, a tak výsledek skončil remízou 3:3 (branky za Suchohrdly – Mrňa, Teleki, Toufar).

Ve druhém zápase s Moravským Krumlovem se našim chlapcům příliš nedařilo, zbytečně podcenili soupeře a prohráli 1:4 (branku za Suchohrdly – Dúcký).

Ve třetím zápase proti Jezeřanům se již chlapci opět chytli a i přes spoustu neproměněných šancí zaslouženě vyhráli 3:1 (branky za Suchohrdly – Březina Marek, Březina Vít, Mrňa).

V celkovém součtu tak naši chlapci skončili až na třetím místě se stejným počtem bodů jako druhý Moravský Krumlov (díky vzájemnému zápasu) a první místo obsadila přípravka z Prosiměřic. Je jen velká škoda neproměněných šancí v závěru zápasu s Prosiměřicemi, neboť v případě vítězství mohli naši chlapci skončit na prvním místě. I přesto je to pro naši fotbalovou přípravku velký úspěch a za sympatický výkon jim poděkoval i přihlížející starosta obce Suchohrdly Ing. Martin Paul.

Naši fotbalovou přípravku na turnaji reprezentovali:

David Žižka, Jan Mrňa, Alex Dúcký, Vojtěch Koryťák, Ondřej Teleki, Marek Březina, Vít Březina, Martin Fila, Tomáš Toufar, Tomáš Olej a Šimon Malina, pod vedením trenérů Jiřího Žižky a Pavla Mrni.

finále společnáCelkové výsledky turnaje:

1. Prosiměřice–Suchohrdly 3:3, –Jezeřany 6:1, –Mor. Krumlov 5:2;          14:6, body – 9

2. Mor. Krumlov– Suchohrdly 4:1, –Jezeřany 2:2, –Prosiměřice 2:5;          8:8,  body – 4

3. Suchohrdly–Prosiměřice 3:3, –Jezeřany 3:1, –Mor. Krumlov 1:4;          7:8,  body – 4

4. Jezeřany–Prosiměřice 1:6, –Mor. Krumlov 2:2, –Suchohrdly 1:3;           4:11, body – 1

Za TJ Suchohrdly, z. s. Ing. Jiří Žižka