Suchohrdly

Oficiální stránky obce

Noc Andersen 2016 01Šestnáctý ročník společné pohádkové Noci s Andersenem se konal v pátek 1. dubna 2016 ve více než 1619 řádně registrovaných čtecích místech Evropy i zámoří. Společnou akci Klubu dětských knihoven SKIP ČR pro více než 95.000 dětí i dospělých zaštítilo nakladatelství Albatros.

Tématem letošního pohádkového nocování bylo 180. výročí napsání pohádky Malá mořská víla. Do této akce se zapojila také naše místní knihovna. Děti měly připraveny pracovní listy nejen k Malé mořské víle, ale také k Rusalce. Zahrály si na námořníky, dozvěděly se o různé hustotě slané a pitné vody i o způsobu odsolování. Zážitkem pro ně bylo promítání pohádky na klasické dětské promítačce.

Na dobrou noc si poslechly noční vysílání pohádky Rádia Junior vojky Českého rozhlasu věnované všem účastníkům nocování.

Číst dál...

p04Ve čtvrtek 15. ledna 2015 odstartoval v místní knihovně výchovně-vzdělávací projekt pro místní školní družinu nazvaný „ Pátrání v knihovně “. Na přání dětí se bude toto pátrání konat každý čtvrtek. Po čem děti pátraly? Podle zašifrované zprávy hledaly v knihách části textů, které musely složit a za pomoci vedoucí knihovny přečíst. Společným tématem byly pohádky bratří Čapků . Za odměnu pak obdržely nafukovací balonek.