dosoj 2016 10 20160402 1266304154Za téměř tradiční bychom již mohli označit jarní divadelní představení, se kterými nás do Suchohrdel jezdí pobavit divadelní ochotníci z Jevišovic. Letos, 26. března, přijeli už podesáté a tentokrát předvedli v místním Kulturním domě nastudování parodie Radima Webera „Jak začala a skončila trojská válka aneb konec kuřích ok na Olympu“ inspirovanou starořeckými bájemi. Výbuchy smíchu a potlesk svědčily o tom, že se diváci dobře bavili a i sami herci si zjevně užívali. Jak uvedl principál souboru Radomír Hubatka, pro každou sezónu nacvičují divadelníci novou hru, což jim trvá dva až tři měsíce. Letošní premiéru si odbyli na své domovské scéně pouze týden před uvedením u nás.

Při plánování suchohrdelského představení panovaly na obou zúčastněných stranách velké obavy z návštěvnosti. Nakonec se odreagovat od jarních úklidů a velikonočních příprav přišlo více než padesát diváků, což sice není nijak závratný počet, ve srovnání s návštěvností představení loňského však můžeme mluvit o úspěchu poměrně velkém.

Naším přáním do budoucna je, aby zájem našich diváků alespoň vydržel, ale raději posílil i v příštích letech a jevišovičtí ochotníci se chtěli i nadále s radostí podílet na udržení jedné z mála tradic naší obce.

Za Kulturní komisi Bc. Martina Musilová

Několik fotografií z představení si můžete prohlédnout zde.