20160430 184245Tak jako v mnoha jiných obcích, i v Suchohrdlech jsme v sobotu 30. dubna pálili čarodějnice. Tuto akci již tradičně připravili naši dobrovolní hasiči za pomoci Kk obce. Pěkné jarní počasí a možná i vidina prvního jarního opečeného špekáčku vytáhli z domácích pelíšků hojný počet dětí i dospělých.

Oficiálně všechny přítomné přivítal v 19 hodin starosta Martin Paul, a to za neoficiální asistence dvou „ošklivých“ čarodějnic. Ty nakonec vtipně zpestřovaly celý čarodějnický večer. Po zapálení vatry bylo připraveno malé kulturní zpestření v podobě písniček, které zazpívala za doprovodu kytary slečna Nikol. Svůj pěvecký talent předvedly i přítomné čarodějnice a připojily se i některé děti. Zajímavé byly také ukázky s ohněm, které si připravil a předvedl František Kuchař. Dozvěděli jsme se např., jak lze připravit plechovkový vařič, jak vzniká ohnivé tornádo a hlavně, jak nemáme v kuchyni hasit vznícený rozpálený tuk.

Celý večer proběhl v pohodové náladě. Děti se vyřádily na hřišti, dospělí si poklábosili po zimní odmlce se svými známými, opékaly se špekáčky, pilo se limo i pivo. Pěknou a vydařenou akci nakonec završil perfektní ohňostroj.

Děkujeme tímto především SDH za přípravu akce a opět radnímu Tomáši Vyskočilovi za sponzorský příspěvek v podobě zapůjčení party stanu.

Největší odměnou pro pořadatele akcí je hojná a spokojená účast občanů. Proto připomínáme a zároveň zveme naše občany na další připravované akce, které budou především věnovány našim dětem k jejich mezinárodnímu svátku. Dne 28. 5. 2016 pojedeme navštívit ZOO v Jihlavě a 5. 6. 2016 se bude na hřišti konat velký dětský den.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout tady.