evropsky den bez aut 14 20160922 1748081929Již poněkolikáté se žáci čtvrté a páté třídy zúčastnili velice zdařilé, a pro žáky poučné, akce ,,Den bez aut,,. Spolupráce obcí Dobšice, Suchohrdly a Kuchařovice je jednou z cest, která přináší své ovoce. Na dobšickém hřišti se setkalo kolem šedesáti žáků. Vyzkoušeli si první pomoc, dozvěděli se zajímavosti o Národním parku Podyjí. Čekala je také jízda zručnosti, kterou absolvovali na šlapacích autech na předem připravené dráze. Předtím však museli složit zkoušku ve znalostech bezpečné jízdy na kole a za odměnu pak každý dostal reflexní pás. Další, velice poučnou a zajímavou atrakcí pro žáky i učitele, bylo vyzkoušení speciálních brýlí, které dovezla Policie ČR. Jednalo se o simulaci stavu po požití alkoholu, marihuany a stav při únavě. Žáci okoukli policejní motorku a nakonec si všichni vyzkoušeli, jakou rychlostí dokáží běhat. Nesmíme zapomenout na hasiče ze Suchohrdel, kteří nechali žáky ,,prošmejdit,, jejich pohotovostní vozidlo, zjistili, co se čím hasí, a jaké přístroje se používají při zásahu.

Organizátoři nezapomněli na občerstvení v podobě párku v rohlíku a limonády. Dopoledne se povedlo a žáci i organizátoři této akce se mohli rozloučit s přáním, že se příští rok opět sejdou.

Další fotografie zde