zelezna nedle 47 20161128 1558536757V neděli 27. listopadu jsme zahájili letošní advent.

Kolem půl šesté v podvečer se u obecního sklepa rozezněly slavnostní fanfáry trubačů, které byly letošní novinkou při již tradičním rozsvícení vánočního stromečku. Úvodního přivítání všech přítomných se ujal pan starosta Martin Paul. Ve svém krátkém proslovu, i když trošku rozpačitém, jak sám přiznal, popřál všem příjemné a poklidné prožití vánočních příprav a také poděkoval všem, kteří se podílí a pomáhají na přípravách všech adventních akcí v obci. Poté pan farář Marian krátce všechny seznámil s křesťanským významem adventních svátků a společně s panem starostou zapálil první svíci na adventním věnci. O kulturní část programu se již tradičně postaraly děti z mateřské a základní školy pod vedením svých učitelů. I přes menší problémy s ozvučovací technikou a osvětlením zvládly vše na jedničku. Malí mrňousci přidali i taneček a školáci zazpívali skutečně moc pěkné písničky, které příjemně navodily nadcházející vánoční atmosféru. Všichni účinkující, ale i ostatní děti, dostali medové perníčky, které pro ně napekly členky Svazu žen. A pak už přišlo na řadu rozsvícení vánočního stromečku, který nám všem teď každý den připomíná, že VÁNOCE JSOU UŽ OPRAVDU ZA DVEŘMI.

Více fotografií zde