3nedle 32 20161212 1333895748Znovu po roce nám třetí adventní neděli přijely zpříjemnit předvánoční čas děti ze Základní školy ul. Pražská se svou cimbálovou muzikou. Po krátkém uvítání starostou Martinem Paulem zapálila předsedkyně místního Svazu žen paní Lučzewská už třetí svíčku na adventním věnci. Připojila několik milých slov a přání a pak už obecní sklep zaplnil zvuk dětského zpěvu, cimbálu, housliček a dalších nástrojů, na které nám děti zahrály spoustu krásných, nejen vánočních, písniček. K vlídné a přátelské atmosféře přispěl opět teplý čaj, svařáček a také punč, jehož výtěžek z prodeje věnovala realitní společnosti ERA comfort našim nejmenším v Mateřské škole.
Příležitosti aspoň na chvilku se zastavit v předvánočním shonu, poklábosit s přáteli a sousedy, využila i tentokrát spousta (nejen) „suchohrdláků". Doufejme tedy, že nám chuť strávit část svátečního času společně vydrží, a že se program adventních nedělí připojí k těm několika málo obecním tradicím. A proto Vás všechny zveme, abyste i tu poslední neděli před Štědrým dnem nechali shon a starosti za dveřmi a vydali se s námi na vycházku do přírody. Sraz je 18. prosince ve 14 hodin opět před obecním sklepem – zapálíme poslední svíčku a vyrazíme. A nezapomeňte s sebou vzít nějaká jablíčka a lojové koule, kterými ozdobíme vánoční strom i zvířatům v lese!
Za Kk Martina Musilována

Více fotografií zde