IMG 1667V neděli 9.7.2017 v 11:00 jsme si mohli připomenout v Suchohrdlech na poli u lesa legendární Napoleonovu bitvu z roku 1809, která navazovala na bitvu konanou 8.7.2017 v Dobšicích.
Rekonstrukce bitvy se v naší obci konala poprvé a měla velký a kladný ohlas. Přivítali jsme zde i významného hosta pana předsedu vlády Bohuslava Sobotku.
Návštěvníci mohli vidět bitvu Napoleonovy armády proti Rakousku za použití zbraní z roku 1805, zapojení jezdectva a dělostřelectva. Závěr bitvy byl ukončen smírem, kdy přijel jezdec s bílou zástavou a byl ukončen boj. Bitva byla komentovaná historikem Ladislavem Muchou. Po bitvě bylo možné prohlédnout si vojenskou techniku a vyfotit se s armádou. Diváci mohli také ochutnat pivo ze Slavkovského pivovaru, trubičky a frgály.

Velice děkujeme naším dobrovolným hasičů za podporu během akce a všem, kteří se na akci podíleli.

Fotografie ke zhlédnutí zde.