posviceni 2017 152 20170905 1396669135

Ve dnech 25. až 27. srpna se u nás v obci konalo tradiční Suchohrdelské posvícení.V pátek zavádějící chlapci a dobrovolníci očistili, nazdobili a postavili máje, letos byly dvě.  Jedna na tradičním místě za Kulturním domem, druhá letos nově u obecního sklepa. Večer se konala zábava za kulturním domem, k poslechu a k tanci hrála skupina Víkend.

V sobotu za doprovodu koňského povozu a hudby chodili po vesnici zavádějící a od domu k domu zvali občany na sobotní večerní zábavu. Za velmi teplého počasí obejít celou vesnici, nebyl lehký úkol. V poledne si aspoň na chvíli spočli u společného oběda u pana starosty, který je pohostil řízkem, bramborovým salátem, kávou a koláčky.

Večer na zábavě, opět za Kulturním domem, si mohli všichni zatančit a poslechnout kapelu Vicomt. V Pozdějších hodinách chlapci jako každý rok měli připravené půlnoční překvapení, které dramaturgicky zpracoval Michal Adamov. Účast byla velice hojná a zábava pokračovala až do ranních hodin.

V neděli začalo posvícení u kapličky mší svatou, kterou kázal otec Marian z Louky.

Všichni zavádějící byli pozvání k nedělnímu obědu u stárka, kterým byl letos Jaroslav Willmann.

Od 15.00 hod. začalo hrát duo Vasrband u obecního sklepa. Doprovodným programem byla ochutnávka vín, hlavním iniciátorem této ochutnávky byl Richard Vágner. Ochutnávalo se celkem 32 suchohrdelských vín, a 11 z okolních vinic. V neděli si přišly na své i děti, mohly vyzkoušet jízdu na koňském povozu, na kolotoči, zaskákat na hradě nebo tatínci mohli vystřelit růže pro maminky. V neděli nám sice počasí nepřálo, ale i tak si to návštěvníci jistě užili.

Velké díky patří všem zavádějícím a všem co se na přípravách   suchohrdelském posvícení podíleli, protože vše nachystat a zorganizovat dá velkou práci. Všem moc děkujeme a budeme se těšit zase na příští rok.

Kulturní referentka OÚ Suchohrdly

fotografie zde