Suchohrdly

Oficiální stránky obce

IMG 94542. listopadu se v naší obci konal Lampionový průvod s dýňovou stezkou. Před samotným konáním Lampionového průvodu byl letos nově uspořádán Workshop  pro rodiče s dětmi, kde jsme všichni společně vyřezávali dýně, abychom je mohli použít na dýňovou stezku. Děti si dále mohly vyrobit netopýra, lucerničku nebo třeba strašidýlko. Soutěžilo se i o nejchutnější specialitu z dýně a 3 výherci dostali dárek v podobě dýňového produktu (1. místo dýňový olej, 2. místo dýňové pesto, 3. místo dýňová semínka).

V pátek, v den konání průvodu, za pomoci našich dobrovolných hasičů, jsme se všichni vydali s více jak stovkou svítících lampionů horní částí obce. Trasu jsme zakončili u obecního sklepa, kde na všechny zúčastněné čekalo překvapení.

Nejdříve vystoupily děti z MŠ Suchohrdly se svým programem a poté nám kouzelná dýně otevřela v obecním sklepě dýňovou stezku  s pohádkovými postavami.  Děti měly za úkol projít si dýňovou stezku a poznat pohádkové bytosti. Mohly zde potkat Bílou paní, Rumcajse, vodníka, Křemílka a Vochomůrku a tajemnou čarodějku. Odměnou jim byly dýňové sušenky, které pro ně upekly členky Českého svazu žen. Kdo měl chuť, mohl si opéct špekáček.  Děti se mohly zahřát čajem a dospělí svařákem.

Každým rokem účast na Lampionovém průvodu stoupá a to je důkaz toho, že Vás tato akce zajímá a baví. My, kteří se na přípravách podílíme, jsme za to velice rádi. Doufám tedy, že se Vám Lampionový průvod líbil a budeme se těšit zase na příští rok.

Na závěr chci poděkovat všem, kteří se na akci zúčastnili. Děkuji firmě AGRO-EL Znojmo za darování dýní, našim dobrovolným hasičům, ZŠ Suchohrdly a paní vychovatelce Vítámvásové, členkám Českého svazu žen, Hospůdce u Boba za občerstvení, Dýkejovi, všem dobrovolníkům a pohádkovým postavám.

 

Pavlína Nováková, kulturní referentka