Suchohrdly

Oficiální stránky obce

16b1f502d31534429701f33b756e89b2.0

Ve středu 10. dubna proběhlo v Kulturním domě velikonoční tvoření a rozloučení se zimou. Náš program začal přednáškou Mgr. Aleny Vlkové na téma ,,Školní zralost“ která se konala v rámci Šablon II -  Odborně zaměřená tematická setkávání a spolupráce s rodiči dětí v MŠ.  Mohli jste se dozvědět jaké dovednosti ve fyzické, psychické i společenské oblasti by budoucí prvňáčci měli mít. Poté se otevřely dílničky s jarní dekorací. Kdo chtěl, mohl si vyrobit košíček na velikonoční vajíčka, ptačí budku nebo malou Morenu, či potěšit své blízké velikonočním přáním. Připraveno bylo i pletení pomlázek. Nejen pánové ale i některé dámy se pletení pomlázek ujali statečně a že jim to opravdu šlo od ruky nebylo pochyb.

Na závěr programu si připravila mateřská škola rozloučení se zimou na nedalekém poli za ulicí Ke Studním. Tam jsme společně všichni zpívali jarní písně, pošeptali Moreně své přání, a nechali ji odvát větrem.

Chtěla bych poděkovat všem dětem i rodičům že s námi strávili příjemné odpoledne a doufám že i vám zúčastněným se líbilo. Děkuji p. Vojtěchové (papírnictví VOJTECH), celému kolektivu MŠ Suchohrdly,  členům KK, Hospůdce u Boba za občerstvení, Floristické kurzy Mgr. Renáta Steinová, panu Milanu Mössmerovi za odborný dohled při pletení pomlázek.

Pochválit musím všechny děti za jejich šikovnost a tvořivost a budeme se těšit zase příště na další společné tvoření.

foto zde