Obec Suchohrdly

Telefon+420 515 225 690

Emailinfo@obec-suchohrdly.cz

Po úvodním slovu starosty obce Suchohrdly Ing. Martina Paula, jenž ve svém projevu mimo jiné připomněl rovněž velkou zásluhu bývalého starosty Ing. Pavla Mrni, pak přidali postupně slova uznání také hosté Pavel Štohl, Zdeněk Leitner a předseda TJ Suchohrdly Miroslav Černý, kteří ve svých příspěvcích zejména ocenili vstřícnost obce k zajištění velmi dobrých rozvojových podmínek mládeže TJ Suchohrdly. Vážení hosté následně společně se starostou obce a za dohledu chlapců fotbalové přípravky TJ Suchohrdly slavnostně přestřihli pásku. Hned poté mladí chlapci přípravky TJ Suchohrdly B odehráli na tomto pěkném novém odlehčovacím hřišti slavnostní vzájemný zápas mezi sebou a následně se taky předvedla zápasem přípravka TJ Suchohrdly A s přípravkou 1. SC Znojmo.
Celé odpoledne tak proběhlo ve velmi příjemné a přátelské atmosféře.
A ještě několik technických informací k vybudovanému hřišti:
Jedná se o hřiště s umělou trávou III. generace o rozměrech 50×30 m s umělým osvětlením. Toto hřiště bude sloužit zejména k fotbalovým tréninkům a mistrovským zápasům mládeže TJ Suchohrdly, k tréninkovým aktivitám TJ Suchohrdly v zimním období, ke sportovnímu využití v rámci tělesné výchovy žáků místní školy a k organizovaným sportovním aktivitám všech občanů obce. Hřiště je vlastním lajnováním přizpůsobeno tak, že se na něm může hrát i nohejbal.
Celkové náklady stavby činily 3 400 000 Kč, přičemž se podařilo získat dotace z Ministerstva školství ve výši 1 500 000 Kč a dotace z JMK ve výši 300 000 Kč. Obec Suchohrdly, která byla investorem celé stavby, se tak na financování podílela částkou cca 1 600 000 Kč.
Stavbu prováděla firma IS Neuman s. r. o. Znojmo, jenž byla vítězem výběrového řízení. Technický dozor investora na stavbě zajišťovala VAS, a. s. Brno, divize Znojmo.

Za TJ Suchohrdly Ing. Jiří Žižka

Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Obec Suchohrdly

Těšetická 114, 669 02 Suchohrdly