Obec Suchohrdly

Telefon+420 515 225 690

Emailinfo@obec-suchohrdly.cz

logo
Facebook

Menu

webIMG 6872V sobotu 2.6 se na fotbalovém hřišti v naši obci usídlili indiáni a kovbojové a celé hřiště se proměnilo v divoký západ. Na začátek akce nám nepřálo počasí, takže se zahájení muselo o pár minut posunout, ale nakonec se nad námi velký Manitu slitoval a bouři zahnal. Mohlo se tak začít s programem a že byl velice bohatý o tom není pochyb. Na úvod programu si pro osadníky Suchohrdel připravili organizátoři vystoupení divokého západu, kdy indiáni byli obléháni suchohrdelskými kovboji. Samozřejmě všechno dobře dopadlo. Bílé a rudé tváře společně vykouřili dýmku míru. Po vystoupení se děti rozběhly k jednotlivým stanovištím, kde plnily úkoly. Jako správní indiáni si mohly vyzkoušet například střílení z luku, hodit si oštěpem, rozpoznat stopy zvířat nebo zkusit být chvíli kovbojem a zalasovat si. Úkolů bylo celkem deset, za které dostávaly razítka a po vyplnění kartičky mohly soutěžit o výhry. Hlavní výhrou byla rodinná vstupenka do westernového městečka v Boskovicích.

Po soutěžních úkolech se pro děti i dospělé otevřely dílničky. Tam si mohly děti vyrobit tomahawky, zarýžovat zlato, vyrobit si batůžek nebo náramek, upléct copánek.  Pro dospělé byla připravena zábava v podobě střelby, hodu nožem, sekání dřeva a nakonec je čekala návštěva v Salooně. Pro tři vylosované šťastlivce byly připraveny dárkové poukázky.

Doprovodným programem tohoto dne byla jízda na elektrickém býku, projížďka na koni a vystoupení taneční country skupiny Zuzana.

Na závěr tak musím poděkovat našim sponzorům: Znora spol. s r.o., Pomona Těšetice a.s, Esyst, Rynek, Kinderwelt, Excalibur city, Pretty papers, Italská restaurace Kantorovi. Saint - Gobain Adfors. Dále děkuji paní Kozmerové za projížďku na koních, panu Mrázovi za půjčení luků a šípů, Dýkejovi za hudbu, Hospůdce U Boba za uloveného bizona a a občerstvení a  Tj Suchohrdly za propůjčení fotbalového hřiště, paní vychovatelce Vítámvásové ze ZŠ Suchohrdly  a Janě Rapp za pomoc při organizaci.

Tento den byl výjimečný a všem co se tohoto dne zúčastnili udělal radost a nebýt organizátorů a dobrovolníků, kteří se na akci podílely by tento den nebyl takový.

Budeme se těšit na další společné chvíle při kulturních akcí v naši obci.

Fotografie zde

Video  https://www.youtube.com/watch?v=ILUGiWbPHG4&t=2s

Kontakty

Obec Suchohrdly

Těšetická 114, 669 02 Suchohrdly

+420 515 225 690

info@obec-suchohrdly.cz

 

IČO: 67024645

DIČ: 67024645

Datová schránka: s3rbtwu

Číslo účtu: 1388476359/0800 u České spořitelny

Odkazy

ms

zs

hasici

prace

prace

czechpoint

BLOND1

ids jmk

krizport

jmk

pomona