Obec Suchohrdly

Telefon+420 515 225 690

Emailinfo@obec-suchohrdly.cz

foto 13 20151215 1330098890V podvečer třetí adventní neděle zaplnily prostory Obecního sklepa tóny cimbálu a s nimi dětský zpěv. Program zahájil radní Vladislav Krčál, který na úvod několika slovy seznámil přítomné se symbolikou adventního věnce a svíček na něm. Potom přistoupil k zapálení 3. svíčky, tzv. pastýřské, připomínající nám, že Vánoce se blíží mílovými kroky, a konečně se mohla pozornost publika soustředit na vystoupení dětské cimbálové muziky.

Ta nás pod vedením Marcely Přibylové přijela ze Základní školy Pražská ve Znojmě potěšit svým zpěvem a hrou na různé hudební nástroje. Sklepem se tak nesly krásné vánoční koledy a spousta dalších písniček v doprovodu nejen cimbálu, ale i basy, violoncella, houslí a flétniček. Pobavit se a oddechnout si od předvánočního shonu přišlo tentokrát tolik nejen suchohrdelských příznivců kultury, že Obecní sklep téměř „praskal ve švech“.

Letos připadla třetí neděle adventu na svátek svaté Lucie, a jak říká stará lidová pranostika, „Lucie noci upije, ale dne nepřidá“. Všichni, kdo si přišli zpříjemnit předvánoční čekání, však určitě neměli díky příjemnému programu čas všimnout si, že slunce zapadlo později.

Příští neděli, tu poslední před Štědrým dnem, přijďte prožít aktivně. Zveme Vás na sváteční vycházku, v jejímž cíli společně ozdobíme vánoční strom pro lesní zvířata a ptáky (ozdoby s sebou). Těšit se taky můžete na malé překvapení.

Za KK Martina Musilová

Více fotografií najdete ve fotogalerii.

Obec Suchohrdly

Těšetická 114, 669 02 Suchohrdly