Obec Suchohrdly

Telefon+420 515 225 690

Emailinfo@obec-suchohrdly.cz

lampionovy prvod 1 20151109 1035495688V pátek 6. listopadu připravila naše obec společně s místními hasiči již tradiční podzimní lampionový průvod. Jelikož počasí přálo, přišlo si aktivně zpříjemnit pěkný podzimní podvečer skoro padesát dětí s rodiči a dalšími účastníky. Po páté hodině odpolední se tak před Obecním sklepem rozsvítilo plno krásných barevných lampionů. Dokonce se jeden lampion nečekaně rozzářil až moc, ale zásah hasičů nebyl nakonec nutný.

Všechny malé i velké účastníky přivítal radní Vladislav Krčál a popřál jim pěkný zážitek. Potom všechny děti obdržely na ručky svítící náramky a průvod vyrazil za doprovodu hasičů do ulic Suchohrdel.

Na závěr lampionového průvodu čekalo na děti v Obecním sklepě ještě malé překvapení. Při vstupu do sklepa obdrželo každé dítko pamětní list o účasti v průvodu, malou dobrůtku a teplý čaj. Zkrátka nepřišli ani rodiče, kteří si mohli pochutnat na dobrém svařáčku.

Novinkou v letošním roce bylo vyhlášení soutěže o nejhezčí vyřezanou dýňovou lucernu. Děti se svým doprovodem čekala ve sklepě svítící jeskyně se zářícími dýňovými lucernami, mezi nimiž byly vystaveny i soutěžní dýně. Účast v nové soutěži nebyla sice velká, ale na druhou stranu byli aspoň ocenění všichni její účastníci. Soutěžní vyřezané dýně byly opravdu moc pěkné a komise měla těžké rozhodování při výběru té nejpěknější. 1. místo za nejkrásnější vyřezanou dýňovou lucernu v letošním prvním ročníku obdržel Ondra Kutner, který do soutěže přihlásil spolu se svou maminkou celkem tři krásné dýňové lucerny. Komise ocenila jako nejkrásnější a zároveň nejnáročnější na přípravu lucernu s okýnky a kočičkou. 2. místo získala Adélka Jordánová za svou velkou usměvavou dýni a 3. místo připadlo na Adámka Ondřejku, který s maminkou vyrobil dýňového skřítka ozdobeného podzimním listím a červenými jablíčky. Všichni soutěžící a zároveň ocenění měli radost z pěkných dárečků. Proto také doufáme, že se příštího ročníku soutěže zúčastní více dětí a v jeskyni se tak rozzáří více dýňových skřítků a lucerniček.

Děkujeme všem, kteří nelenili a přišli se svými ratolestmi prožít pěkný páteční podvečer.

Zároveň také děkujeme všem organizátorům této vydařené akce a také paní Lence Kuchařové za milé překvapení v podobě napečených strašidýlek a koláčků pro děti a pánům Pavlu Rychlíkovi a Richardu Vágnerovi za perfektně připravený „pitný režim“.

Za pořadatele Marcela Paulová

Více fotografií najdete ve Fotogalerii