Obec Suchohrdly

Telefon+420 515 225 690

Emailinfo@obec-suchohrdly.cz

logo
Facebook

Menu

První červnový den patří po celém světě už dlouhá léta oslavám Mezinárodního dne dětí. A aby ne, vždyť naše děti jsou naše budoucnost. Musíme je proto chránit, věnovat jim dostatek péče a lásky a zajišťovat jejich potřeby, aby mohly prožít plnohodnotný život, který se odrazí na kvalitě naší budoucnosti! A tak i naše obec uspořádala oslavu tohoto významného dne plnou zábavy, her, smíchu a radosti. Letos připadl 1. červen na pondělí, sešli jsme se proto společně už v neděli odpoledne na fotbalovém hřišti, kde bylo pro děti připraveno 12 stanovišť. Děti si zde mohly prověřit svoje znalosti a dovednosti v různorodých oblastech, počínaje praktickým oblékáním pořádných dospěláckých kabátů na knoflíky a přenášením vody do sklenic, přes skládání puzzle, poznávání zvířat a parohů. Chybět nesměly ani sportovní výkony v košíkové, kopané a hopsané. Dětmi velmi nadšeně vítanou disciplínou byla střelba ze vzduchovky, při které ochotně asistovali myslivci z MS Kuchařovice, nebo skutečné hašení malovaného požáru hasičskou stříkačkou za pomoci našich zkušených dobrovolných hasičů, kteří již tradičně zpřístupnili také zásahová vozidla a vytáhli se i se svým žebříkem. Mnoho návštěvníků využilo možnosti osahat si pestrou a opravdovou vojenskou výbavu, leckteří však s respektem zvolili raději jen její prohlídku z bezpečné vzdálenosti. Po splnění všech úkolů dostali účastníci malou, o to víc však zaslouženou odměnu a v nádherně prosluněném odpoledni jim určitě přišla vhod i osvěžující limonáda.

Program zpestřily Hvězdičky pod vedením Růženy Staré, s nimiž si mohly i ostatní děti zatancovat roztomilý hroší tanec a kdo měl chuť vyzkoušet si něco nového, mohl si zahrát fotbal ve velkých nafukovacích bublinách – Crazy Bubblles. Vypadalo to, že trefit se v ní do míče není opravdu nic jednoduchého. K dobré náladě přispěl i tentokrát svým výběrem hitů diskžokej a moderátor celé akce Libor Veselý.

Dětí nakonec přišlo jako smetí – jen těch odměněných bylo na sto padesát a jejich usměvavé tváře jsou již nyní náramnou motivací k organizaci dalších dětských oslav. Vždyť máloco je krásnější, než dělat dětem radost.

Oslava Dne dětí očima oslavence

Za krásného slunečného dne jsme s mým taťkou a bráškou navštívili akci pořádanou ke Dni dětí. První co mě zaujalo, bylo krásné travnaté hřiště obklopené zelenými stromy. Když jsem přišla k prvnímu stanovišti, tak úkol byl na první pohled snadný – obléct a vysvléknout si kabát (byl na knoflíky), docela obtížné hlavně pro mého mladšího brášku. Mně se nejvíce líbilo stanoviště se střelbou, protože jsem se nečekaně trefila! Ostatní stanoviště byla zábavná a některá i poučná. K příjemnému odpoledni nám hrála moderní a pěkná hudba, kterou uváděl pan diskžokej. Když přijely ty mladé slečny s těmi bublinami, tak to bylo vážně super. Po delším čekání jsem se dostala na řadu, bublinu mi naklonily, já jsem do ní vlezla netrpělivě hlavou napřed, uvnitř byly takové úchytky, kterých jsem se chytla a poté jsem se snažila stoupnout a bum! Všichni do sebe naráželi, padali a tak pořád dokola. Bylo to namáhavé, ale legrační. Po splnění všech dvanácti úkolů jsem dostala nejen sladkou odměnu s limonádou, ale i dáreček. Já jsem si z dárečků vybrala červenou tašku. Celé odpoledne jsme si všichni užili a už se těším na další akci pro děti.

Julinka, 10 let

Na závěr si dovolím jako matka jednoho z oslavenců vyjádřit za všechny zúčastněné děti velký dík všem, kteří pomohli tuto povedenou akci zorganizovat a zasloužili se tak o spoustu rozzářených dětských tváří.

Martina Musilová

Kontakty

Obec Suchohrdly

Těšetická 114, 669 02 Suchohrdly

+420 515 225 690

info@obec-suchohrdly.cz

 

IČO: 67024645

DIČ: 67024645

Datová schránka: s3rbtwu

Číslo účtu: 1388476359/0800 u České spořitelny

Odkazy

ms

zs

hasici

prace

prace

czechpoint

BLOND1

ids jmk

krizport

jmk

pomona