Obec Suchohrdly

Telefon+420 515 225 690

Emailinfo@obec-suchohrdly.cz

V sobotu 16. května uspořádala skupina suchohrdelských vinařů v Obecním sklepě zkušební 0. ročník ochutnávky vína. V dřívějších letech byla podobná akce součástí programu Suchohrdelského koláčku, který však v letošním roce neproběhne a jeho budoucnost celkově je nejistá. A protože si víno pozornost určitě zaslouží, a nejen to naše jihomoravské, rozhodli se místní vinaři spolu s dalšími milovníky tohoto moku pokračovat v tradici ochutnávek samostatně.

V letošním roce se podařilo získat od 12 vinařů celkem 28 vzorků, z toho 4 růžová, 18 bílých a 6 červených vín. Ať už vinou nedostatečné propagace, právě probíhajícího MS v hokeji, nebo jen nezájmem místních občanů, přišlo se do sklepa podívat mimo vinařů, kteří poskytli vzorky, jen několik málo příznivců vína, a to i přesto, že pořadatelé instalovali do prostor Obecního sklepa televizi, aby si na své přišli i hokejoví fanoušci.

Šampiony letošního ročníku byly podle neoficiální laické poroty zvoleny vzorky Rosé Cabernet Sauvignon Nového vinařství za růžová vína, Ryzlink rýnský Ivana Masaroviče za vína bílá a Frankovka Richarda Vágnera za vína červená. Celá ochutnávka byla nakonec vcelku kladně zhodnocena, jen by příště mohla být doplněna o hudební složku, případně nějakou doprovodnou akci. A vzhledem k tomu, že nebyl rok 2014 kvalitě hroznů příznivý, byl i počet vzorků dostačující.

Martina Musilová, členka Kulturní komise RO

Obec Suchohrdly